back

Porota

Markéta Hrubešová

Vystudovala jsem Státní konzervatoř v Praze - obor herectví. Tomu se věnuji od dětství a je náplní mého života. Vedle toho jsem ale také milovnicí dobrého jídla, vášnivou kuchařkou a teď už i spisovatelkou nejen kuchařských knih. V loňském roce mi vyšla knížka pro děti Pan Brambora a jeho kamarádi. Roli porotkyně v soutěži Hračka roku si užívám, protože se mohu vždy na chvíli vrátit do dětství. Tam se koneckonců ráda vracím ve vzpomínkách, které sdílím moc ráda se svou dcerou.

Iva Kyselá (Akademie rodičovství)

Krásnou část profesního života jsem prožila s dětmi v mateřské škole, kde jsem měla možnost sledovat, v jakých hračkách nachází děti zalíbení. Přestěhováním do Prahy jsem si začala plnit své sny. Mnoho let se věnuji systemickému studiu, kterým jsem si umožnila své sny i žít. S kolegyní Katkou jsme založily Akademii rodičovství, která poskytuje rodičům veškerou individuální a vzdělávací podporu při výchově jejich dětí. V rodinné i individuální terapii je často hračka mostem k srdci dítěte. Přestože moje děti už jsou na hračkárnu přerostlé, ráda vybírám a zkoumám, jakými chytrými hračkami obdaruji svou neteř a synovce. Vždy mám radost, když nějakou objevím a můžu ji dále doporučit rodičům v našich kurzech.

Katka Novotná (Akademie rodičovství)

Jsem mámou dvou dcer 6 a 9 let. Vždy jsem chtěla mít hodně dětí. Ten sen si plním - žijeme společně s celou manželovou rodinou a tak si u nás běžně hrají, večeří neteř a synovec, ale třeba i děti mých kamarádek. Být s dětmi, hrát si s nimi a povídat mě nabíjí pro moji práci v Akademii rodičovství. Kurzy Akademie rodičovství jsme ladili více než 4 roky s předními psychology, pedagogy, psychiatry i rodiči, tak, aby odpovídaly nárokům dnešní doby. Provázet rodiče změnou přístupu k dětem je má veliká radost. Vedu rodičovskou poradnu na stránkách OnaDnes.cz, poradnu Akademie rodičovství a své znalosti si nadále rozšiřuji v komplexním psychoterapeutickém výcviku v systemickém přístupu.

Michaela Kramárová

Jsem dlouholetou šéfredaktorkou časopisu Žena a život a také maminkou pětiletého Huga. Jako malá jsem si nejraději hrála na to, že už jsem dospělá a že se musím starat o rodinu a chodit do práce. Chtěla jsem se stát módní návrhářkou… Spolu s mojí sestrou jsme si několik let hrály s vystřihovacími panenkami, kterým jsme navrhovaly další a další papírové šaty. Panenky, které se daly koupit, nám nevyhovovaly, a tak nám dědeček nakreslil krásnou figuru, která pak sloužila jako předloha pro všechny naše další panenky. Měla prsa a ženské tvary, a hlavně nevypadala jako dítě, nýbrž jako dokonalá žena, modelka. Dnes si hraju se vším, co baví mého syna – takže většinou kreslím policejní, nebo hasičská auta, případně sestrojuju Ninjago bojovníky z Lega. Soutěž Hračka roku mám ráda, protože si každoročně udělám přehled o tom, co nového se na trhu objevilo a co by se mohlo synovi líbit. Oba dva si užíváme testování nominovaných výrobků a já se vloni velmi dobře bavila na slavnostním večeru. Těším se, jaké hračky se letos do soutěže dostanou a také na organizátory a ostatní porotce soutěže. Je to pro mě radost a čest!

Tereza Netolická

Je mi 39 let. Jsem mámou 5 leté Stelly. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dokonce jsem 2 roky učila na základní škole. Již 15 let pracuji v médiích a nyní jsem šéfredaktorkou časopisu Můj svět. Už nějakou dobu se u nás vše točí okolo Tlapkové patroly a Lega Friends. Hitem jsou u nás malá vajíčka Hatchimals, ze kterých sbíráme malá zvířátka. Platí u nás pravidlo: čím menší hračka, tím roztomilejší. Nejvíce se u nás doma používají nůžky, pastelky, papír a lepidlo. Milujeme všechny kreativní sady a neustále něco vytváříme. Dcera už je parťačka, a tak chodíme do cukrárny, jezdíme na kole, plaveme a užíváme si i nákupy oblečení.