back

Porota

Markéta Hrubešová

Od dětství se věnuji herectví, které je náplní mého života. Jsem také milovnicí dobrého jídla, vášnivá kuchařka a autorka nejen kuchařských knih. Je mi blízký svět dětí, pro které jsem napsala knihu Pan Brambora a jeho kamarádi. I proto si užívám roli porotkyně v soutěži Hračka roku, díky níž se mohu na chvíli vrátit do dětství. Tam se mimochodem moc ráda vracím i ve vzpomínkách, které často sdílím se svou dcerou. Dodnes má vedle jejích oblíbených plyšáků čestné místo také má nejmilejší hračka z dětství Žůžový medvídek, který mě provází vlastně celý život.

Tereza Netolická

Jako máma dcery Stelly (9 let), třídní učitelka budoucích třeťáků a současně šéfredaktorka časopisů se zaměřením na rodinu a životní styl mám blízko k dětskému světu. Všechno, co dělám, dělám s láskou a naplno. Nezanedbávám samozřejmě ani Stellu, se kterou rády čteme nové knížky a hrajeme hry. Od panenek už dcera trochu ustoupila, a tak u nás frčí tvořící sady, sliz a Lego.
V dětství jsem o hračkách snila při listování v katalozích z Německa a vystačila jsem si s několika oblíbenými kousky a knížkami. Ráda proto objevuji, co je na trhu nového a čím lze obohatit dětské hry.

Eva Čejková

Jsem zakladatelkou komunity ŽENY s.r.o., která se od roku 2012 věnuje otázce podpory podnikání žen a spolupráce, synergií a sdílení mezi ženami. Zajímám se o trendy v oblasti nákupního chování, budování komunit, práce s microinfluencery a jsem také zakladatelkou start-upu Testuj.to.
I já ráda testuji novinky a sdílím své zkušenost, o to více, když mohu zapojit i svého syna Františka (10 let), který k tomu přistupuje také zodpovědně.
Těším se na novinky a inovace v oblasti hraček, obzvláště od českých firem. Zajímá mě, co se na trhu děje a hlavně, jaké chytré hračky pro naše děti přicházejí na trh.

Magdaléna Skřivánková

Pracuji jako ředitelka organizace Area Fausta, kde spolu se svým skvělým týmem provázíme rodiče a děti obtížným obdobím rozchodu či rozvodu. Mám radost pokaždé, když se podaří najít řešení a děti mohou dál prožívat své dětství bez zbytečné zátěže starostmi, které jim nepřísluší. Současně jsem předsedkyně správní rady Střep – českého centra pro sanaci rodiny, kde pracujeme s dětmi, které neměly takové štěstí a jejichž rodiče se problémy učí řešit teprve s naší pomocí. I přes časovou náročnost jsem si zachovala také malý úvazek na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy na Klinice adiktologie, kde učím sociální politiku a sociální práci.
Nejen kvůli své práci miluji hry a hračky všeho druhu. V životě dětí hrají velmi důležitou roli. Rozvíjí je po motorické a emoční stránce a připravuje je na budoucí plnohodnotný život Těším se, že objevím nové hračky a deskové hry, které pak budu doporučovat dále.

Michaela Leitnerová

Pracuji především online na sociálních sítích a uvádím na trh moderní technologie. Na své práci miluji svobodu, flexibilitu a můj úžasný tým inspirativních žen. Vedle toho jsem také maminka dvou úžasných kluků, tříletého Simona (3 roky) a Christiana (7 měsíců), kteří mi dělají radost každý den. Zažívám s nimi dobrodružství ve všech směrech. Mám ráda hračky se zvuky a nápaditým provedením, takže se moc těším na novinky a nápady, které budou inspirovat nejen mě při výběru kvalitních hraček pro své nejmenší.

Hanka Růžičková

Při své práci v marketingu se setkávám s mnoha zajímavými lidmi a výzvami, což mě neustále baví. Díky svým vnučkám nyní opět objevuji krásný dětský svět, který je opravdu jiný než ten náš. Velice se těším na všechny novinky, hračky a hry, které jsou pro vývoj dětí důležité. Pro rodiče však nemusí být snadné zorientovat se v dnešní nabídce, proto jsem ráda, že soutěž Hračka roku pomáhá s výběrem kvalitních a originálních produktů.