back

Porota

Markéta Hrubešová

Vystudovala jsem Stání konzervatoř v Praze – obor herectví. Tomu se věnuji od dětství a je náplní mého života. Vedle toho jsem ale také milovnicí dobrého jídla, vášnivou kuchařkou a teď už i spisovatelskou nejen kuchařských knih. Vyšla mi knížka pro děti Pan Brambora a jeho kamarádi. Roli porotkyně v soutěži Hračka roku si užívám, protože se mohu vždy na chvíli vrátit do dětství. Tam se koneckonců ráda vracím ve vzpomínkách, které sdílím moc ráda se svou dcerou.

Iva Kyselá (Akademie rodičovství)

Krásnou část profesního života jsem prožila s dětmi v mateřské škole, kde jsem měla možnost sledovat, v jakých hračkách nachází děti zalíbení. Moje dospělé děti si už se mnou hrát nepotřebují, tak jsem si pořídila hračku v podobě Akademie rodičovství - naší soukromé rodinné poradny, která poskytuje rodičům veškerou individuální a vzdělávací podporu při výchově jejich dětí. V rodinné i individuální terapii je často hračka mostem k srdci dítěte. Vždy mám radost, když nějakou objevím a můžu ji dále doporučit rodičům v našich kurzech. A je moc fajn, když si i dospělí umí ještě hrát. I o tom je naše nová kniha o vztazích Moje děti, tvoje děti, naše šťastná rodina, kterou vydala Grada a my si s ní s kolegyní Katkou opravdu vyhrály.

Katka Novotná (Akademie rodičovství)

Jsem mámou dvou dcer 8 a 11 let. Vždy jsem chtěla mít hodně dětí. Ten sen si plním – žijeme společně s celou manželovou rodinou, a tak si u nás běžně hrají a večeří neteř a synovec, ale třeba i děti mých kamarádek. Být s dětmi, hrát si s nimi a povídat mě nabíjí pro moji práci v soukromé rodinné poradně – Akademii rodičovství. V Akademii rodičovství nabízíme semináře, kurzy pro rodiče, poradnu i terapie. Provázet rodiče změnou přístupu k dětem je má veliká radost. Vedu rodičovskou poradnu na stránkách OnaDnes.cz, jsem spoluautorkou knihy Moje děti, tvoje děti, naše šťastná rodina, která vyšla v červnu 2019 ve vydavatelství Grada a zabývá se vztahy v komponovaných rodinách (nevlastní a vlastní rodiče, nevlastní a vlastní děti).

Tereza Netolická

Jsem mámou 7 leté holčičky Stelly, která letos nastoupila do první třídy. Doposud jsem 17 let pracovala jako šéfredaktorka v tištěných či webových časopisech. Jak se ale říká, že po koronavirové epidemii už nic nebude jako dřív, tak i můj život nabral trochu jiné obrátky a já se rozhodla, že se vrátím k pedagogice, což se nabízí, jelikož jsem vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. A tak se hodlám „odpočinutá“ a plná entuziasmu po letech v médiích opět věnovat dětem. Nejvíce volného času se Stellinkou trávíme sportem a při společném hraní si. Vedou u nás společenské hry, hlavně Djeco, miminka Baby born, Lego friends a Barbie.

Jana Bitalová

Dostat zaschlou kaši z pusy, poslat e-mail, zaplést culík, jaký měla Elsa, popřemýšlet nad články, vytvořit kostým na karneval a najít nezvěstnou hračku. Zkrátka takový běžný rodičovský management v praxi. Tak to jsem já... a takový je můj život s naší čtyřletou Emily a šéfredaktorskou pozicí v eMimino.cz. A aby těch mateřských témat nebylo málo, v létě letošního roku mi vyjde knížka Mámou s humorem.

Tereza Janatová

Beru život takový, jaký je, už dávno se nesnažím zavděčit všem. Svůj čas jsem se naučila věnovat jen lidem, kteří mi za to stojí, ne těm, kterým bych ho ze slušnosti věnovat měla. Jsem mámou dvou úžasných dětí Emilky (4) a Mikyho (2), které mě naučily trpělivosti, pochopení a toleranci (i když stále mám ještě co pilovat).
Už se jen tak z něčeho neposadím na zadek, snažím se fungovat především jako máma, ale ještě pořád mě těší, když někoho zajímám po profesní stránce. Dlouho jsem pracovala jako reportérka v ČTK, televizi Prima nebo moderátorka na TV Barrandov. Moc mě ale bavila i práce v tištěných médiích. Aktuálně pracuju na pozici šéfredaktorky lifestylového magazínu LP-Life.cz. Díky tomu, že mi jsou mé děti velikou inspirací pro psaní (hlavně tedy v období, kdy je to s nimi trochu divočina), ve volném čase se o svůj život dělím s jinými matkami na mém blogu Matky v nesnázích.