back

Porota

Markéta Hrubešová

Vystudovala jsem Stání konzervatoř v Praze – obor herectví. Tomu se věnuji od dětství a je náplní mého života. Vedle toho jsem ale také milovnicí dobrého jídla, vášnivou kuchařkou a teď už i spisovatelskou nejen kuchařských knih. Vyšla mi knížka pro děti Pan Brambora a jeho kamarádi. Roli porotkyně v soutěži Hračka roku si užívám, protože se mohu vždy na chvíli vrátit do dětství. Tam se koneckonců ráda vracím ve vzpomínkách, které sdílím moc ráda se svou dcerou.

Iva Kyselá (Akademie rodičovství)

Krásnou část profesního života jsem prožila s dětmi v mateřské škole, kde jsem měla možnost sledovat, v jakých hračkách nachází děti zalíbení. Moje dospělé děti si už se mnou hrát nepotřebují, tak jsem si pořídila hračku v podobě Akademie rodičovství - naší soukromé rodinné poradny, která poskytuje rodičům veškerou individuální a vzdělávací podporu při výchově jejich dětí. V rodinné i individuální terapii je často hračka mostem k srdci dítěte. Vždy mám radost, když nějakou objevím a můžu ji dále doporučit rodičům v našich kurzech. A je moc fajn, když si i dospělí umí ještě hrát. I o tom je naše nová kniha o vztazích Moje děti, tvoje děti, naše šťastná rodina, kterou vydala Grada a my si s ní s kolegyní Katkou opravdu vyhrály.

Katka Novotná (Akademie rodičovství)

Jsem mámou dvou dcer 7 a 10 let. Vždy jsem chtěla mít hodně dětí. Ten sen si plním – žijeme společně s celou manželovou rodinou, a tak si u nás běžně hrají a večeří neteř a synovec, ale třeba i děti mých kamarádek. Být s dětmi, hrát si s nimi a povídat mě nabíjí pro moji práci v soukromé rodinné poradně – Akademii rodičovství. V Akademii rodičovství nabízíme semináře, kurzy pro rodiče, poradnu i terapie. Provázet rodiče změnou přístupu k dětem je má veliká radost. Vedu rodičovskou poradnu na stránkách OnaDnes.cz, jsem spoluautorkou knihy Moje děti, tvoje děti, naše šťastná rodina, která vyšla v červnu 2019 ve vydavatelství Grada a zabývá se vztahy v komponovaných rodinách (nevlastní a vlastní rodiče, nevlastní a vlastní děti).

Tereza Netolická

Jsem mámou 6 leté Stelly, která letos nastupuje do 1. třídy. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dva roky jsem působila i jako učitelka. Již 16 let pracuji v médiích a jsem šéfredaktorkou časopisu Můj svět. Dcera je skvělá parťačka, takže s ní už můžu vyrážet i na dospělácké akce, kde se dokáže sama zabavit. V kabelce má samozřejmě vždy nějakou L.O.L.ku, Hatchimalsáka nebo Pet shopáka. Navíc nikdy před odchodem z domu nezapomene ještě do ruky chytnout oblíbeného plyšáka. Dokud ji budou hračky, hry a různé tvořící sady bavit, určitě ji budu podporovat v hraní, protože vím, že už brzy přijde chvíle, kdy začnou vítězit jiné věci. Neskromně uznávám, že jsem ideální máma na hraní, protože vracet se do dětského světa je pro mě vždy zábavou a radostí.

Jana Bitalová

Dostat zaschlou kaši z pusy, poslat e-mail, zaplést culík, jaký měla Elsa, popřemýšlet nad články, vytvořit kostým na karneval a najít nezvěstnou hračku. Zkrátka takový běžný rodičovský management v praxi. Tak to jsem já... a takový je můj život s naší čtyřletou Emily a šéfredaktorskou pozicí v eMimino.cz. A aby těch mateřských témat nebylo málo, v létě letošního roku mi vyjde knížka Mámou s humorem.