back

O projektu

Soutěž Hračka roku vznikla v roce 2008 a letos se uskuteční již 11. ročník. Hlavní myšlenkou projektu je snaha usnadnit rodičům a všem, kteří nakupují hračky pro nejmenší, orientaci v pestré nabídce produktů, které se v průběhu roku objevují na českém trhu. Každoročně proto vybírá a oceňuje ty nejlepší hračky, které se u nás prodávají. Soutěž má ale navíc i charitativní rozměr. Hračky zaslané do soutěže po jejím skončení udělají radost dětem z vybrané charitativní organizace.

 

Kdo se může do soutěže přihlásit?
Soutěže Hračka roku se mohou zúčastnit všichni výrobci, dovozci nebo distributoři hraček, kteří působí na českém trhu. Produkty mohou být do soutěže nominovány v šesti kategoriích:

  • Vzdělávací a kreativní hračky
  • Outdoorové hračky
  • Hračky pro kluky
  • Hračky pro holky
  • Baby a předškolní hračky
  • Stolní hračky

Přihlašování do letošního ročníku soutěže bude spuštěno v květnu 2019.

 

Kdo vybírá vítěze?

V každé soutěžní kategorii budou oceněny 3 nejlepší hračky. Zároveň bude vybrán absolutní vítěz napříč všemi kategoriemi, který získá cenu Hračka roku 2019. O nejlepších produktech rozhodne jak naše odborná porota, tak i široká veřejnost. Soutěžní hračky budou porotci na základě pečlivého testování hodnotit především podle šesti kritérií: vzdělávací/herní hodnoty, designu, originality/technické inovace, zábavy a kvality použitých materiálů.

Veřejnost se může do výběru nejlepších hraček zapojit prostřednictvím hlasování zde na stránkách. Při zodpovězení zábavné soutěžní otázky mohou navíc tři hlasující s nejlepší odpovědí vyhrát poukázky na nákup v obchodech Bambule v hodnotě 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč.