back

O projektu

Dnes už tradiční soutěž Hračka roku vznikla s myšlenkou ulehčit rodičům, prarodičům a všem, kteří nakupují hračky pro své nejmenší, jejich výběr. První ročník se uskutečnil v roce 2008 a letos tedy u pošestnácté bude nejlepší hračky vybírat odborná porota i veřejnost.

Sledujte náš FB profil https://www.facebook.com/hrackaroku2023 a od 10. července soutěžte každý týden o jedinečné dárky 16. ročníku soutěže Hračka roku.

Hračka roku propojuje rodiče, děti, výrobce a distributory hraček, ale má i dobročinný rozměr. Od roku 2021 spolupracují organizátoři s Nadačním fondem Radost dětem, který rozdá hračky dětským pacientům z onkologicko-hematologických oddělení, dětských domovů a dalším dětem, které potěší.

 

Kdo se může do soutěže zapojit?
Hračka roku je určena pro všechny výrobce, dovozce a distributory hraček, kteří působí na českém trhu. Ti mohou vybrané hračky přihlásit do šesti soutěžních kategorií:

  • Vzdělávací a kreativní hračky
  • Outdoorové hračky
  • Hračky pro kluky
  • Hračky pro holky
  • Baby a předškolní hračky
  • Stolní hračky

V letošním roce oceníme mimořádnou cenou také inovativní českou hračku.

Do jubilejního 16. ročníku se mohou hračky přihlašovat v období od 22. května do 7. července 2023.

 

Kdo rozhodne o nejlepších hračkách?

O nejlepších hračkách rozhodne šestičlenná porota složená z odborníků z oblasti marketingu, mediálního prostředí, psychoterapie či užitého umění. Ta zhodnotí přihlášené produkty podle několika kritérií: vzdělávací a herní hodnoty, designu, originality nebo technické inovace, zábavy a také kvality použitých materiálů. Do hlasování o nejlepší hračku se zapojí široká veřejnost prostřednictvím hlasování na našem webu. Pokud navíc hlasující odpoví i na jednoduchou soutěžní otázku, mají možnost vyhrát poukázky na nákup v obchodech Bambule v hodnotě 5 000Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč.