back

O projektu

Dnes už tradiční soutěž Hračka roku vznikla s myšlenkou ulehčit rodičům, prarodičům a všem, kteří nakupují hračky pro své nejmenší, jejich výběr. První ročník se uskutečnil v roce 2008 a letos tedy bude nejlepší hračky vybírat odborná porota i veřejnost  už posedmnácté .

Sledujte náš FB profil https://www.facebook.com/hrackaroku2024 a od 10. července soutěžte každý týden o jedinečné dárky 17. ročníku soutěže Hračka roku.

Hračka roku propojuje rodiče, děti, výrobce a distributory hraček, ale má i dobročinný rozměr. Od roku 2021 spolupracují organizátoři s Nadačním fondem Radost dětem, který hračky použité při testování rozdává dětským pacientům z onkologicko-hematologických oddělení nemocnic a dětem z dětských domovů.

 

Kdo se může do soutěže zapojit?
Hračka roku je určena pro všechny výrobce, dovozce a distributory hraček, kteří působí na českém trhu. Ti mohou „soutěžící“ hračky přihlásit do šesti kategorií:

  • Vzdělávací a kreativní hračky
  • Outdoorové hračky
  • Hračky pro kluky
  • Hračky pro holky
  • Baby a předškolní hračky
  • Stolní hračky

V letošním roce podruhé oceníme mimořádnou cenou také inovativní českou hračku.

Do 17. ročníku se mohou hračky přihlašovat v období od 20. května do 8. července 2024.

 

Kdo rozhodne o nejlepších hračkách?

O nejlepších hračkách rozhodne šestičlenná porota složená z odborníků z oblasti marketingu, kultury, mediálního prostředí, psychoterapie či užitého umění. Ta zhodnotí přihlášené produkty podle několika kritérií: vzdělávací a herní hodnoty, designu, originality nebo technické inovace, zábavy a také kvality použitých materiálů. Do hlasování o nejlepší hračku se prostřednictvím hlasování na našem webu zapojí také široká veřejnost. Pokud hlasující odpoví i na jednoduchou soutěžní otázku, mají možnost vyhrát poukázky na nákup v obchodech Bambule v hodnotě 5 000Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč.