back

O projektu

Dnes už tradiční soutěž Hračka roku vznikla s myšlenkou ulehčit rodičům, prarodičům a všem, kteří nakupují hračky pro své nejmenší, jejich výběr. První ročník se uskutečnil v roce 2008 a nyní tak už více než 10 let s pomocí odborné poroty, ale také široké veřejnosti, volí ty nejlepší hračky na našem trhu.

Sledujte náš FB profil https://www.facebook.com/hrackaroku2022 a každý týden soutěžte o jedinečné dárky jubilejního 15. ročníku Hračky roku.

Hračka roku nejen propojuje rodiče, děti, výrobce a distributory hraček, ale má i dobročinný rozměr. Hračka roku se od roku 2021 spojila s Nadačním fondem Radost dětem, který za nás předá hračky dětem z onkologicko-hematologických ordinací, dětských domovů a dalším dětem, které pomoc potřebují.

 

Kdo se může do soutěže zapojit?
Hračka roku je určena pro všechny výrobce, dovozce a distributory hraček, kteří působí na českém trhu. Ti mohou vybrané hračky přihlásit do šesti soutěžních kategorií:

  • Vzdělávací a kreativní hračky
  • Outdoorové hračky
  • Hračky pro kluky
  • Hračky pro holky
  • Baby a předškolní hračky
  • Stolní hračky

Do jubilejního 15. ročníku se mohou hračky přihlašovat v období od 23. května do 8. července 2022.

 

Kdo rozhodne o nejlepších hračkách?

O nejlepších hračkách rozhodne šestičlenná porota složená z odborníků z oblastí rodičovství, psychologie, ale i mediálního prostředí. Ta zhodnotí přihlášené produkty podle několika kritérií: vzdělávací a herní hodnoty, designu, originality nebo technické inovace, zábavy a také kvality použitých materiálů. Do hlasování o nejlepší hračku se ale může zapojit i široká veřejnost, prostřednictvím hlasování na našem webu. Pokud navíc hlasující zodpoví i zábavnou soutěžní otázku, mají možnost vyhrát poukázky na nákup v obchodech Sparkys a Bambule v hodnotě 5 000Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč. Vybrány budou tři nejlepší odpovědi.