Originální senzorická, zábavná a vzdělávací hra pro 1-4 hráče od 4 let. PEXESO PRO UŠI A HMAT tě zavede do světa zvuků a doteků. V 8 různorodých a rozhodně zajímavých variantách prověříš schopnosti svého sluchu, prostorové orientace a koncentrace, zručnost a zažiješ i pocity hry nevidomého.
Opravdu poznáš 2 kostky se stejnými zvuky? Jsi si jistý že odhalíš stejné kostky podle zvuku, nebo bez použití sluchu a očí jen po hmatu?
Poslouchání zvuků i testování hmatem tě zavede do nového světa, který přidává zážitku z klasické hry další, nečekaný rozměr.
Návod obsahuje i náročnější variantu hry, vhodnou od 8 let, s barevnou hrací deskou a hrací kostkou. Hru můžeš hrát jako klasické pexeso pomocí barev, nebo jako zvukové „pro uši“, se senzorickými doplňky si vyzkoušíš schopnosti svého hmatu.
Přijdou ti tyto dvě možnosti příliš náročné? Nevadí – zahraj si známé vizuální pexeso a hledej kostičky podle barev na spodní straně!
BENEFITY:
– Vyrovnané šance při hře dětí a dospělých
– 8 pestrých variant – je vhodné pro starší i mladší děti i dospělé
– Pomáhá lépe naslouchat a zlepšovat výslovnost u dětí
– nové výzvy ve formě dotykové hry
– Ekologická produkce a obal hry – Více na www.pexi.cz/zeleny-alexander
V Pexesu pro uši je tvým úkolem zapamatovat si zvuky jednotlivých kostek a najít k sobě dvojice, které znějí stejně. Díky senzorickým nálepkám si můžeš zahrát i bez použití očí a procvičit tak své hmatové vnímání.
Hra rozvíjí sluch, hmat i paměť, podporuje soustředění, poznávání barev a koordinaci smyslů a pohybu.
Soustředěné naslouchání navíc pomáhá zlepšovat výslovnost. Díky barevným značkám, které na kostkách jsou, nechybí ani možnost klasického pexesa. Starší děti od 8 let si pak užijí i náročnější variantu s využitím hrací desky a barevné kostky, které přidávají prvek strategie a náhody.
Originální Pexeso pro 1-4 hráče od 4 let, při kterém zapojíte sluch i hmat. Hledat zvuk umístěný do prostoru a zapamatovat si jich více najednou je opravdová výzva pro děti i dospělé!
Při hře si hráči cvičí sluchovou paměť, soustředění, a navíc si malí trénují barvy a počítání. Hra PEXESO PRO UŠI získala významná ocenění odborníků i veřejnosti.
Ši-ši-ši , čak-čak-čak, opravdu poznáte stejný zvuk?
Princip hry „Pexeso pro uši“ spočívá v zapamatování zvuků rozložených kostek. Hráči se snaží posbírat co nejvíce párů kostek se stejným zvukem. Zvuků mohou rozeznat celkem 8. „Pexeso pro uši“ je naučná hra, která zavede účastníky do světa zvuků. Při hře si děti nejen trénují paměť, ale také poznávají barvy, a hlavně rozvíjejí pozorné naslouchání. Při hře musí děti (ale i dospělí) zapojit centra mozku, která nejsou často používaná.
Hledat zvuk umístěný do prostoru a zapamatovat si jich více najednou je opravdová výzva pro děti i dospělé! Proto jsou šance na výhru vyrovnané pro starší i mladší hráče, bez rozdílu věku.
Hra je oceňovaná logopedy jako pomůcka při učení správné výslovnosti a je jednou z mála, kterou mohou hrát také nevidomí.
Návod obsahuje 8 různých variant her. Velmi atraktivní a emocemi nabitá je varianta za použití hrací desky a barevné házecí kostky, která je vhodná pro starší děti od 8 let. Můžete si také zahrát tradiční pexeso a použít vizuální paměť a hledat barvy na spodní straně zvukových kostek.
Odpovídá principům M. Montessori:
Malé děti se učí za pomocí smyslů – děti vnímají okolní svět nevědomě prostřednictvím svých smyslů. Díky zraku, sluchu, čichu, chuti a hmatu dostávají do mozku informace o svém okolí. Informace, které díky nim získávají, jim pomáhají pochopit dění kolem nich. Mozek dětí stimulujeme tím více, čím více informací mu přes smysly pošleme. Dle Montessori principů dítě primárně rozvíjí své smysly od narození do 5 let. Obzvláště v tomto období je tedy zásadní, aby mohly věci osahávat, dotýkat se jich, poznat jejich povrch, barvu, tvar, zvuk a vůni. Jak uvádí M. Montessori, dobře rozvinuté smyslové schopnosti pomáhají později dospělým i v jejich profesi.
Názor odborníka:
„Pexeso pro uši“ je hra, která je vhodná pro rozvoj sluchového vnímání a paměti, což se dá využít
při nácviku rozlišování foneticky podobných hlásek. Jistě to i prospěje dětem, u kterých je diagnostikována dysfázie nebo podezření na ni a i jiné specifické poruchy řeči nebo dovedností.
Děti si hrou koncentrují pozornost a posilují paměť. Hra jistě přispěje k soustředěnosti dětí, není asi na škodu vymyslet si i svá pravidla. Naučí se rozlišovat a pojmenovávat barvy. Snížila bych doporučenou věkovou kategorii nejméně o rok.
Klinická logopedka
PeadDr. Dagmar Mimrová
Z RECENZE DESKOVÉ HRY.COM:
…Hra totiž skvělým způsobem rozvíjí vnímání zvuku, sluchovou paměť i prostorové vnímání. Zároveň nenásilnou formou těm menším zopakuje názvy jednotlivých barev.
Balení obsahuje: 16 zvukových kostek s barvami, 6-boká kostka s barvami, hrací deska s barevnými poli, trhací zápisník na body, senzorická kolečka pro hmatové hry, český a slovenský návod ke hře