back
KOUZELNÝ ŠROUBOVÁK

KOUZELNÝ ŠROUBOVÁK

Výrobce: Learning Resources

Chytrá hračka pro děti od 3 do 7 let, která nenechá dětské ruce zahálet při tvorbě obrázků a vzorů z velkých barevných šroubů. Sada obsahuje funkční el.vrtačku která vydává skutečné zvuky. Vrtačka má přední i zpětný chod, díky kterému si děti šrouby mohou nejen zašroubovat ale i vyšroubovat. Sada obsahuje 120 plastových šroubů v pěti barvách, ruční nářadí a různé nástavce pro pestré zábavné hraní. Rozměr hrací desky pro skládání obrázků je 28×28 cm a obsahuje 100 otvorů. Součástí balení je i 20 vzorů na velkých laminovaných kartách, které se v případě polití nebo ušpinění dají snadno očistit. Poslední karta obsahuje „slepý“ bílý vzor, který děti mohou využít na rozplánování vlastních návrhů podle své fantazie. Po vybarvení prázdných míst na bílém vzoru karty, vznikne mozaikový obrázek, který dětem slouží jako skvělá předloha pro sešroubování obrázku. Kouzelný šroubovák splňuje přísné evropské normy pro dětské hračky, a nese označení CE certifikace (podle normy EN71).
Šroubovací mozaika Navrhni&Šroubuj patří mezi nejoblíbenější hračku v anglických školkách.

Hraním děti rozvíjí své schopnosti a jejich jemnou motoriku. Vyzkouší si jaké to je pracovat s „opravdovým“, ale bezpečným nářadím. Pro potrénování ručiček, zlepšení jejich koordinace a jemné motoriky poslouží jak elektrická vrtačka, tak manuální šroubovák, který je součástí sady, do kterého lze zasunout všechny 3 nástavce z vrtačky. K utažení šroubů mohou děti využít i velký plastový klíč. Malí kutilové si tak vyzkouší práci instalatérů, truhlářů nebo jiných řemeslníků s různými nástroji. Šrouby jsou dostatečně velké aby je děti mohly zašroubovat i ručně. Karty s předlohami obrázků, je povzbuzují k dalšímu a dalšímu tvoření. Karty rovněž přirozeně rozvíjí jazykové schopností dítěte, a to diskusí s rodiči nad jednotlivými detaily vzoru, nebo výběru barev. Nakonec vám malí sestavovatel může odvyprávět vlastní příběh týkající se daného obrázku. Při sešroubování obrázku děti počítají kolik barev bude potřeba na konkrétní obrázek, nebo kolik mezer musí být mezi jednotlivými šrouby tak, aby je měly na správném místě a vznikl jim vybraný obrázek. Přirozeně se tak učí základní počty, rozvíjí prostorovou orientaci i manuální zručnost. Děti se po celou dobu skvěle baví a zároveň učí. Díky více druhům montážního nářadí si s celou sadou může hrát více dětí a spolupracovat, což je bude bavit ještě víc. Při společné práci na sestavování vzorů se učí základům komunikace a mohou si rozdělit úkoly (např. zavrtat každý jinou barvu šroubů), aby jim šla práce lépe od ruky.

Cestovní sada:
Pro všechny, kteří chtějí mít Kouzelný šroubovák stále sebou máme i cestovní verzi. Veškeré příslušenství děti uloží do pevného plastového kufříku a díky pohodlnému uchu si ho odnesete kamkoli bude potřebovat. Záklopka na horní straně kufříku zajistí, že se nevysype ani jediný šroub. Kufřík během okamžiku děti rozloží na odolnou pracovní desku s otvory pro plastové šrouby a kreativní tvorba může začít! Cestovní sada také obsahuje 3 různé nástavce na šroubování – plochý, křížový a maticový. Veškeré nářadí i kufřík je bezpečný pro používání a vše je přizpůsobeno malým dětským rukám, aby nebyly při tvořivé hře omezováni.

Principem hry je správně zašroubovat šrouby přesně tak jak je na obrázků (ve správném pořadí a barvě) a vytvořit tak obrázek podle předlohy a nebo jakýkoli obrázek podle dětské fantazie.