back
Tělo člověka – kvíz (Alexander)

Tělo člověka – kvíz (Alexander)

Výrobce: Alexander

Hráči se seznamují s funkcemi jednotlivých orgánů, a interaktivně je poznávají podle obrázků z hrací desky nebo karet.
Při hraní si děti osvojí znalosti o celém lidském těle a školní biologie se pro ně stane hračkou. Znalosti z této hry posunou děti o stupínek výše nad svoje vrstevníky. A možná z nich budou malí medici 🙂

Hra má jednoduchý princip, vhodný i pro menší děti. Je skvělá pro zábavné učení ale i pro život.

Čím častěji hru hrají, tím víc prozkoumají funkce jednotlivých orgánů a zároveň získává cenné informace o tom, co se v jeho těle odehrává. Při odpovídání až na 188 otázek se dá napětí skoro krájet. Všichni pozorně naslouchají soutěžní otázce a usilovně přemýšlí nad správnou odpovědí. Pokud jí uhodnou, budou mít skvělý pocit nejen ze správné odpovědi, ale i z toho, co se dozvěděli.

PRINCIP HRY:
Hráči si rozloží figurky na hrací desku. Začíná nejmladší hráč. Po hození kostkou postoupí o uvedený počet políček. Poté přečte otázku z balíčku karet ,,otázky a odpovědi´´, která má stejnou barvu jako je barva políčka na kterém se figurka zastavila. Úkolem hráčů je, po přečtení otázky ze 2 odpovědí uvedených na kartičce vybrat tu správnou pomocí kartičky s odpovědí A nebo B. Za správnou odpověď získají bod, který si zapíšou do notýsku, který je součástí hry. Aby hra byla pestřejší, v soutěžních otázkách je také poznávání částí lidského těla pomocí obrázků, na hrací desce, nebo na samostatných kartičkách, pokud hráč stoupne na specifické políčko. V tomto případě je úkol individuální a plní ho vždy jen jeden hráč, který stoupl na políčko. Při správné odpovědi si zapíše vítězný bod. Hráč s největším počtem bodů vyhrává.

VYUŽIJTE HRU PRO ZÁBAVNÉ TESTY VE ŠKOLE
Celá třída si k otázce zapisuje, jestli je správná odpověď A nebo B a poté si s paní učitelkou mohou společně odpovědi vyhodnotit a zdůvodnit. Tím si probírané téma nejlépe zapamatují.
BENEFITY:
– ROZŠÍŘENÍ ZNALOSTÍ O FUKCÍCH LIDSKÉHO TĚLA
– TRÉNUJE RYCHLOST A ROZHODNOST
– ZÁBAVA UČENÍM

Soutěžní otázka

Pro hlasování je třeba se registrovat a následně přihlásit.

Budou vybráni tři výherci s nejzajímavější odpovědí. Získají vouchery pro nákup hraček v obchodech Bambule. Vítěz vyhraje voucher ve výši 5 000 korun, druhý vybraný pak 3000 korun a třetí si odnese voucher ve výši 2000 korun.