back
Sensory Blocks - smyslové kostky 16ks

Sensory Blocks – smyslové kostky 16ks

Výrobce: TickiT

Smyslové kostky Sensory Blocks jsou skvělé pro všechny zvídavé děti už od 18 měsíců. Každá kostka obsahuje jinou náplň (písek, kuličky, vodu, plastovou destičku), díky které vydává jiný zvuk, má jinou konzistenci a různou váhu i tvar. Díky nim u dětí podpoříte rozvoj jemné motoriky a navíc je naučíte rozpoznávat různé barvy i tvary.

Poslouží i jako chrastítko
Kostky Sensory Blocks obsahují různé náplně, díky kterým procvičí základní smysly – zrak, sluch a hmat. Děti se naučí tvary, barvy, rozdíl mezi kapalným a pevným skupenstvím a jak těžké mohou různé materiály být či jaké zvuky vydávají. Například různě barevný hladký písek se pomalu přesýpá a vydává tichý, šustivý zvuk. Kostky s korálky jsou hlučnější a zafungují i jako chrastítko.

Sensory Blocks jako stavebnice
Když děti přestane bavit poznávání barev a různých náplní kostek, mohou ze Sensory Blocks také něco postavit. A opět se u toho učí. Musí totiž kombinovat různé tvary tak, aby jim stavba nespadla. Zabrat tak dostane i trpělivost, protože než konečně stavbu dokončí, mockrát se s rachotem zřítí.

Obsah balení:
Sada se skládá z 16 kostek o 4 různých tvarech, barvách a náplních. Každá z nich taky díky náplním vydává jiný zvuk: 4x čtverec, 4x obdélník, 4x půlkruh, 4x trojúhelník. Kostky jsou dřevěné s plastovými výplněmi.

Doporučený věk:
Sensory Blocks jsou doporučeny dětem od 18 měsíců.

Sensory Blocks od britské firmy TickiT jsou navržené ve spolupráci s pedagogy. Určené jsou primárně pro rozvoj a vzdělávání předškolních dětí.