back
Provlékací BUUK

Provlékací BUUK

Výrobce: Juuva.cz s.r.o.

Jsme česká firma z podhůří Jeseníků zabývající se návrhem a výrobou inovativních pomůcek a hraček. Naší specialitou je provlékání, univerzální výrobní postup pro děti a dospělé.
Snad každá maminka si s příchodem miminka vysnila, že by mu chtěla vyrobit vlastní Quiet Book (QB – látková kniha plná aktivit), ale ono ejhle…postupně zjistila, že to chce nejen nějakou zkušenost se šitím, ale hlavně vědět jak vlastně vše udělat, aby to fungovalo jak má.
Provlékací BUUK je navržený za účelem zpřístupnit QB i pro ty, kteří si netroufají na samostatné šití.
BUUK je všestranná didaktická pomůcka, hračka, která hravou formou rozvíjí samostatnost dětí, fantazii, smyslové vnímání, logické uvažování a v neposlední řadě pak jemnou motoriku. Konkrétní přínos BUUKu pro dítě záleží na věku a způsobu práce s knížkou. Způsob výroby za pomocí provlékání proužku je oproti šití násobně rychlejší. Díky BUUKu získají sadu na výrobu nejen krásného, ale hlavně funkčního QB, na jehož návrhu se s námi podílel speciální pedagog.

Zvládnou to rodiče, ale i prarodiče nebo třeba mohou při výrobě pomáhat starší sourozenci a vznikne tak skvělý rodinný dárek.

Sady BUUK jsou připraveny tak, aby je díky přehlednému návodu zvládl vyrobit každý. Sami si vyberou, jakou barvu jednotlivých dílků a proužků použijí. Výsledek je tak vždy jedinečný a osobitý pro konkrétní dítě. Díky tomu, že si BUUK vyrobí sami přináší pocit hrdosti z dobře odvedené práce. Vznikne tak plstěná kniha pro děti, plná aktivit pro rozvoj dítěte od cca 6 měsíců – jemné motoriky, určování barev, vyprávění příběhů a rozvoj fantazie.
Zároveň BUUK „roste“ spolu s dítětem. S postupem času dítě zvládá stále více aktivit a pouští se třeba i do hraní vlastních příběhů. Je doplněn o mnoho prvků, které z něj dělají velmi osobní hračku – jméno dítěte, možnost určit vzhled postavičky, věnování od autora nebo prostor na fotky rodiny. BUUK lze také rozšiřovat pomocí doplňkových stránek.
Díky spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje jsme pro naše výrobky zajistili ochranu průmyslového vzoru EU a tak je provlékání opravdu jedinečné. V roce 2022 jsme také získali 2.místo v soutěži Firma roku Olomouckého kraje.

BUUK, zbývá jen všít kousek sebe.


Pro hlasování je třeba se registrovat a následně přihlásit.

Soutěžní otázka