Porota

PhDr. Jana Johnová, Ph.D.

Jsem odbornou asistentkou na Katedře primárního vzdělávání na Fakultě Pedagogiky Technické univerzity v Liberci. Mým oborem je vzdělávání studentů učitelství mateřských a základních škol. Věnuji se především grafomotorice předškolního věku, prvopočátečnímu čtení a psaní, ale i didaktice prvouky a dramatické výchovy. Jsem spoluautorkou učebnic a metodik pro děti základních škol, ale i odborných textů. Více než deset let lektoruji semináře pro učitele ZŠ a MŠ v České republice i na Slovensku. Volný čas věnuji režisérské a herecké práci v ochotnickém souboru a také péči o rodinu a vnoučata.

 

 

Tereza Netolická, šéfredaktorka časopisu Můj svět

 

Je mi 38 let. Jsem mámou 4 leté Stelly. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dokonce jsem 2 roky učila na základní škole. Již 14 let pracuji v médiích a nyní jsem šéfredaktorkou časopisu Můj svět. V současné době se u nás doma točí vše okolo Tlapkové patroly, Doktorky Plyšákové a stále něco vytváříme. Pomalu, ale jistě už se u nás zabydluje Barbie a často nakupujeme různé tvořící sady. Musím hlídat, co se stříhá a lepí, abych nepřišla o důležité dokumenty :-). V Praze už jsem dávno doma, ale pocházím z Vysočiny, kterou miluji a často se na ni vracím. Jelikož už je dcera starší, chodíme často plavat, stíhám zajít občas na jógu a často se za ní proběhnu, když jezdí na kole.

 

 

Michaela Kramárová, šéfredaktorka časopisu Žena a život

Je mi 38 let, mám 4letého syna Huga. Celé dětství jsem si nejraději hrála na to, že jsem už dospělá. Se sestrou jsme si nejvíc vyhrály s vystřihovacími panenkami, kterým jsme navrhovaly své vlastní oblečení. Pamatuji si, jak moc jsme toužily po opravdových Barbie, které tehdy byly jen těžko k sehnání. Opravdovou jsme měly jen jednu, ty ostatní byly plešaté – když se jim vzadu odhrnuly vlasy. Poslední dva roky se učím hrát si s autíčky, traktory a nářadím. Momentálně u nás doma vede Paw patrol a hasiči všeho druhu. Už šestým rokem vedu časopis Žena a život, který připravuji ve smyslu jeho podtitulu: časopis pro ženy, které milují svůj život. Jsem narozena ve znamení Panny. Miluji parfémy, čokoládu, skákání na trampolíně, dobré knihy, horkou vanu a ráda zkouším nové věci.

 

 

PhDr. Karel Humhal, psycholog

Narodil jsem se v roce 1947 a již léta působím jako psychoterapeut a klinický psycholog. V rámci své praxe se dlouhodobě zaměřuji na mládež a děti. Studiu psychologie jsem se věnoval na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, které jsem zde v roce 1971 úspěšně zakončil. Osobním vzděláváním a rozvojem v oblasti psychoterapie a klinické psychologie jsem se však zabýval i po studiích. Jsem velice rád, že se můžu jako porotce opět zúčastnit dalšího ročníku soutěže Hračka roku.

 

 

Markéta Hrubešová, herečka a moderátorka

l

Vystudovala jsem Státní konzervatoř v Praze. Herectví, kterému jsem se věnovala již od dětství, je stále náplní mého života. Kromě toho jsem však také hrdou maminkou dcery Christel Lilly, milovnicí dobrého jídla a vášnivou kuchařkou. Jsem ráda za chvíle, které můžeme s Christel trávit společně, protože díky ní se neustále vracím do dětství. I proto se tolik na členství v porotě soutěže Hračka roku těším. Budeme moci totiž všechny hračky otestovat a vybrat ty nejlepší.

 

 

Hana Tomášová

Narodila jsem se před bezmála 58 lety v Hradci Králové. Po studiích na gymnáziu jsem se zdokonalila studiem pedagogiky. Ráda jsem se stala učitelkou a brzy potom ředitelkou školky na venkově. Po několika letech v přírodě mě zavolalo město zpět a odstěhovala jsem se v roce 1985 do Prahy, kde jsem zůstala doposud.
Život mám pestrý a jsem obklopená dětmi. Mám tři děti a dva vnuky. Po intermezzu v nakladatelství mého muže jsem se po 20 letech vrátila zpátky k dětem do školky. Už pátým rokem pracuji jako ředitelka mateřské školy v Praze.
Východiskem mé práce s dětmi je hra – vždy a se vším. Pokud je hračka inspirativní, podporuje tvořivost a kreativitu a budí zájem dítěte o hru má ode mne 100 bodů!