back
Poznávání pro nejmenší

Poznávání pro nejmenší

Výrobce: Alexander

Série naučných her pro děti od 3-18 měsíců.
Unikátní poznávací hry zaměřené na první rozvoj základních schopností již od 3 měsíců. Poznávání pro nejmenší se zaměřuje na přirozený rozvoj pozornosti, myšlení, a chápání souvislostí těch nejmenších.
Garantem poznávacích her je uznávaná psycholožka z varšavské univerzity Alexandra Petrovská.
Kontrasty
Poznávací jednoduchá naučná hra, která rozvíjí schopnosti miminek již od 3. měsíců věku. V této době se významně rozvíjí část mozku určená k rozpoznávání objektů a koordinace ruka-oko. Ve 3 měsících miminko už zaostřuje na ostré hrany. V tomto období jsou Kontrasty pro miminka ideální hračkou. 10 velkých pevných destiček je vyrobeno z jemného papíru, který bude dětem příjemný do ručiček. Kroužek, který drží destičky pohromadě, umožnuje dětem pohodlně hračku uchopit. Snadno tak mohou zkoumat hmatem jeho tvary a zaostřovat obrysy na kartičkách.

Destičky malá a velká zvířátka
Od 18. měsíce věku. Principem je správně přiřadit dvojice zvířátek, které k sobě patří. Tím děti rozvíjí logiku, hmat a poznávají barvy a zvířátka. Každá destička má vyndavací dílek. Během hry dítě vnímá a vkládá malé dílky do otvorů v destičkách. Podle zobrazených obrázků pozná, zda k sobě malý a velký dílek patří nebo ne. Pro umístění dílků do otvoru, dítě nejprve prozkoumává jeho tvar a správné natočení. Hra procvičuje motoriku ručiček a motivuje k lepšímu vnímání a logickému myšlení.

Skládačky barvy a vzory
Od 18. měsíců věku. Hra je zaměřená na rozvoj logiky, hmatu a poznávání barev. Díky zjednodušeným obrázkům se děti seznamují s novými slovy a rozšiřují tak svojí slovní zásobu. Principem hry je správně přiřadit vzory a barvy ke stejně barevným obrázkům.