back
PEXI ČÍSLOHRANÍ (10 her v 1) - vzdělávací hra

PEXI ČÍSLOHRANÍ (10 her v 1) – vzdělávací hra

Výrobce: Pexi

Naučná hra pro děti od 4 let, pro 1-4 hráče, která je skvělým úvodem pro první seznámení se základy počítání. V 10ti variantách hry se děti naučí poznávat číslice od 1 do 10 ve 4 zábavných formách, a seznámí se také se základy sčítání a odčítání. Děti se takto naučí čísla vnímat několika způsoby, a lépe si je tak zapamatují. Hra „ČÍSLOHRANÍ“ je skvělá zábava, ale současně i velmi dobrá pomůcka při výuce dětí předškolního věku.

Hra obsahuje 10 sad dílků se znaky čísel od 1 do 10, které se skládají ze čtyř obrázků, které zobrazují číslo různými způsoby. (číslo je znázorněné obrázkem zvířátka, číslem, textem, tečkami) Děti si mohou hrát samostatně nebo ve skupinkách. Je také dobré, když se hry účastní i dospělá osoba, která dětem ukazuje různé verze hry a pomáhá jim při řešení obtížnějších úkolů. Některé verze hry se dají upravit tak, aby hra odpovídala schopnostem zúčastněných dětí.

Během hry děti poznávají čísla i způsoby jejich zapisování, rozvíjejí si tak postřeh, logické myšlení, paměť, manuální dovednosti, soustředění a trénují reflexy. Zábavnou formou se učí základy sčítání a odčítání. Díky 10ti variantám si hru můžou hrát děti samostatně i ve skupinkách a procvičovat tak čísla v několika zábavných formách.

Číslohraní obsahuje 10 variant hry. Hra je proto velmi pestrá a každá varianta prověří děti v jiné dovednosti s čísli.  U některých variant děti využijí žetony, kostky, nebo naučí základy sčítání a odčítání a hra je tak pokaždé jinak zábavná, ale vždy přínosná.