back
Magnetické příběhy

Magnetické příběhy

Výrobce: Alexander

Magnetické vzdělávací hry ve formě knížky, pro děti od 4 let. Děti si s hrou krásně vyhrají i sami.
První stránka ,,knížky“ s barevným magnetickým pozadím, slouží jako kulisy, na které děti skládají obrázkové magnetické dílky jako v divadélku. Příběhy skládají podle vzoru na kartičkách, které jsou součástí balení, nebo podle fantazie.

Při vybírání, skládání, otáčení a umísťováním dílků na magnetické pozadí, si děti zlepšují jemnou motoriku a koordinaci pohybů. Při vymýšlení příběhů zapojují svojí obrazotvornost a budují si vlastní svět podle svých představ. Mohou totiž vymýšlet různé zápletky, jména postaviček a zvířátek bez hranic. Vyprávěním příběhů si děti rozvíjí vyjadřovací schopnosti a nacházejí nová slovíčka. Rodiče, kterým děti vypráví svůj příběh, tak mohou nejen naslouchat ale také dítě vést, a prostřednictvím hry je naučit spousty nových slov. (jak se jmenuje mládě od kravičky? Jakou barvu má strom?) Hraním s Příběhy si vytvářejí vlastní kombinace a scénky, což podporuje jejich individualitu a originální myšlení, jež není omezeno pravidly.

Magnetické příběhy – ULICE – Pomocí tematických magnetek si děti sestavují různé dopravní situace, nebo akční a napínavé příběhy z ulice. (hašení domu, záchrana kočičky na střeše atd)

Magnetické příběhy – FARMA – Při hraní děti poznávají zvířátka a seznamují se se životem na farmě.

Magnetické příběhy – OBLÉKÁNÍ s Aničkou a Tomáškem – Děti při sestavování outfitů, zkoušejí, co se k sobě hodí, a nebo se snaží nakombinovat oblečení podle ročních období. Tato verze přispívá k praktické a estetické výchově.

Princip:

Děti si vytvářejí příběhy z magnetických postaviček a předmětů podle přiložených kartiček se vzory, nebo podle své fantazie.

Benefit:
Díky magnetům jednotlivé dílky drží na podkladové desce a hra je proto vhodná i na cesty v autě.