back
DOMORODCI&CESTOVATELÉ - desková hra s intuicí

DOMORODCI&CESTOVATELÉ – desková hra s intuicí

Výrobce: Pexi

Společenská desková hra, pro 3-6 hráčů od 12 let, ve které hraje roli správná intuice a dobrý výklad předložených indicií. Hráči se přenesou do role cestovatele nebo domorodce a na základě nápovědy pomocí jednoduchých symbolů musí poznat co nejvíce „neznámých“ předmětů. Skvělá zábava pro vícečlenné skupiny. Hra byla oceněná jako Nejlepší rodinná hra TECEPA 2013.

V každém kole hry jsou hráči rozdělení na cestovatele a členy národa Onkilonů, kteří musí odhalit, jaký předmět se snaží cestovatel představit a vysvětlit – beze slov. Má k tomu karty jednoduchých symbolů, které drží v ruce a několik žetonů vlastností. Podle úspěšnosti určení správného předmětu, získávají různé body Onkiloni a cestovatel. Za špatnou volbu, může ale také body ztratit! Záleží také na cestovateli, jak hodně se rozhodne riskovat na úspěšnost svého vysvětlení.

Hra je skvělá pro rozvoj improvizace, a kombinačních schopností. Více lidí může hrát po skupinkách a rozvíjet tak schopnost empatie a intuice.  Hra je až pro 6 hráčů a tak bourá komunikační bariéru mezi lidmi

Princip hry spočívá v odhalení správného předmětu na základě jednoduchých indicií, které předkládá „cestovatel“ ostatním hráčům „domorodcům“. Cestovatel má v každém kole k dispozici omezenou sadu indicií, které může použít, a proto musí často improvizovat.  Tím se stává hra napínavější a zábavnější.  Záleží na každém hráči „domorodci“ jak dokáže využít svou intuicí odhadnout a pochopit co chce „cestovatel“ vysvětlit, a cestovatel zároveň musí využít na plno své schopnosti prezentace a improvizace. Někdy bude potřebovat notnou dávku představivosti. Všechny schopnosti jsou pak při bodování náležitě ohodnocené. Díky jednoduchým pravidlům se můžete pustit během chvíle a do hry v roli cestovatele nebo domorodce, který hovoří neznámou hatla-matilkou.