back
Bezpečně na kole – ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ

Bezpečně na kole – ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ

Výrobce: Alexander

Naučná desková hra s dopravní tématikou pro 2-4 hráče od 7 let. Pohybem po hrací desce se děti učí poznávat dopravní značky a pravidla silničního provozu.

Děti si hraním hry osvojují pravidla silničního provozu nanečisto, a nehrozí jim přitom žádné nebezpečí jako ve skutečné dopravě. Při získávání znalostí o značkách během hry, se učí na vlastních chybách.
Opakované hraní hry zajistí zlepšení znalostí o silniční dopravě a zvýší jistotu malých cyklistů při pohybu ve skutečném silničním provozu. Tím, že děti udělají stejnou chybu, dají si příště větší pozor. Naopak při správném rozhodnutí dostanou odměnu. Proto si chyby v praxi lépe uvědomí a vyvarují se jim. Při společném hraní si i dospělí zopakují pravidla a často mohou zjistit,
že ne vždy se sami chovají správně.

Princip hry:
Principem hry je rozmístit odměny na hrací desce a vyhnout se pokutám. Hráči musí zodpovědět minimálně 3 dopravní situace a určit 8 dopravních značek. Hra je na rozdělena na 2 etapy. V první etapě děti ,,jezdí´´ pouze po okruhu, aby získaly znalosti o dopravních značkách. Když získají 8 značek, přesunou se do druhé etapy, kde se účastní silničního provozu, a řeší dopravní situace. Každý hráč musí zvolit trasu tak, aby co nejrychleji rozvezl 3 odměny, které má na své hrací kartě pro každého ze svých přátel, ale musí při tom také získat alespoň 3 Karty otázek a odpovědí. Pokud získá tři pokuty, musí vrátit jednu značku. Vyhrává hráč, který jako první nashromáždí 3 karty Otázek a Odpovědí a rozmístí na desce všechny 3 odměny.

.

Hra obsahuje bohaté příslušenství, jako jsou: dopravní značky, karty otázek a odpovědí s dopravními situacemi, hrací karty, přesýpací hodiny, figurky, hrací kostka, hrací deska s kresbou silnice a značek, žetony odměn a pokut, čímž je zaručeno atraktivní spojení učení se zábavou.

Soutěžní otázka

Pro hlasování je třeba se registrovat a následně přihlásit.

Budou vybráni tři výherci s nejzajímavější odpovědí. Získají vouchery pro nákup hraček v obchodech Bambule. Vítěz vyhraje voucher ve výši 5 000 korun, druhý vybraný pak 3000 korun a třetí si odnese voucher ve výši 2000 korun.