back
HATLA MATLA – hra na cestovatele a domorodce

HATLA MATLA – hra na cestovatele a domorodce

Výrobce: Pexi s.r.o.

Skvělá komunikační, společenská hra pro 3-6 hráčů od 12 let. Je skvělá pro vyzkoušení a trénink komunikačních schopností a umění improvizace a odhadnutí protivníka. Je neocenitelná při bourání bariér mezi lidmi, a nezbytná pro každého, kdo se chce dobře pobavit. Více hráčů se může rozdělit do skupin – každá hraje za jednu figurku.

V průběhu hry se hráči střídají v roli ,,cestovatele´´ a ,,domorodce´´. ,,Cestovatel´´ předkládá neznámé předměty, které se domorodci snaží na základě indícií správně uhodnout. K dispozici mají pouze symboly zobrazené na ,,kamenných oblázcích´´
PRINCIP HRY

Pro hru si hráči rozdají figurky, které posouvají po herní desce (počítadle bodů), několik karet s předměty pokroku civilizace a karty primitivních symbolů společně s žetony základních vlastností.
V každém kole hry jsou hráči rozdělení na cestovatele a členy národa Onkilonů, kteří musí odhalit, jaký předmět se snaží cestovatel představit a vysvětlit – beze slov. Má k tomu jen karty jednoduchých symbolů, které drží právě v ruce a několik žetonů vlastností. Za správně uhodnutý nebo vysvětlený předmět získávají hráči vítězné body. Za špatnou volbu, může ale také body ztratit. Záleží na cestovateli, jak hodně se rozhodne riskovat na úspěšnost svého vysvětlení.

Cestovatel může napovědět domorodcům, jak snadné je uhodnout neznámý předmět, použitím speciálního žetonu „Jasné jako den / Temné jako noc“. Ten, kdo získá během hry nejvíce bodů, vyhrává.

Díky jednoduchým pravidlům se můžete pustit do hry v roli cestovatele nebo domorodce během chvíle. Vítěz „Nejlepší rodinná hra 2013“ a „Nejlepší společenská hra Tecepa 2013“.

NÁŠ TIP! Pokud hraje více než 6 lidí najednou, rozdělte se do dvojic nebo skupinek a hrajte vždy jako skupinka za jednu figurku.

BENEFITY:
– Skvělá pro rozvoj improvizace, komunikace a intuice
– Párty hra až pro 6 lidí
– Více lidí může hrát po skupinkách
– Bourá komunikační bariéry mezi lidmi

Soutěžní otázka

Pro hlasování je třeba se registrovat a následně přihlásit.

Budou vybráni tři výherci s nejzajímavější odpovědí. Získají vouchery pro nákup hraček v obchodech Bambule. Vítěz vyhraje voucher ve výši 5 000 korun, druhý vybraný pak 3000 korun a třetí si odnese voucher ve výši 2000 korun.